Блог вчителя історії Скляр Надії Іванівни

Виховна робота

 

       Моє педагогічне кредо:    “У серце увійде лише те, що йде від серця”

Проблема, над якою працюю в системі виховної роботи класного    колективу:             «Формування в учнів загальнолюдських цінностей »

Актуальність досвіду: у сучасному житті приділяється багато уваги національній самосвідомості учнів, згуртовується колектив за допомогою колективних справ, участі у заходах, зорієнтованих на патріотичне та родинне  виховання, відродження культури, традицій, збереження мови, народу.

Я часто запитую себе: «Чому я вчитель?»
Школа це моє життя, яке не стоїть на місці. Тут усе вирує, кипить, крутиться.
Це надзвичайно тернистий шлях, на якому зустрічається багато перешкод,труднощів. Бувають розчарування, не сперечаюся. Але коли дивлюся в сяючі очі дітей, бачу їх лагідні посмішки, коли відчуваю, як допомагаю становленню людини, ще раз пересвідчуюся, що вчитель- моя стежина в житті.
Чому я вчитель? Неможливо дати на це питання однозначної відповіді. Але я  точно знаю, що тільки в цій роботі бачу себе. Завдяки цій професії я росту сама, набираюся мудрості, вчуся терпінню і відчуваю себе абсолютно щасливою людиною.
Чому я вчитель? Я просто люблю свою роботу, адже мене підтримує найбільша сила- серця моїх учнів. Учительська професія довірила мені найціннішеу житті- дитячі душі, які треба навчати любові, справедливості , честі.
Класний керівник- стрижень виховного процесу. Він повинен мати мудрість учителя, відповідальність старшого товариша, доброту матері, строгість батька. Від класного керівника залежить ступінь сформованості класного  колективу. У кожної людини є будинок- не просто житло з дахом над головою, а місце, де її люблять і чекають, розуміють і приймають такою, якою вона є.
Одного чудового сонячного вересневого ранку ми з учнями почали створювати свій будинок, в якому нам разом дуже добре. Це наш клас. Він складається з будівельного матеріалу з особливими властивостями: доброти,  взаємодопомоги, гумору, чесності. Кожен з нас поклав свою цеглинку в будівництво цього будинку. За цей період ми встигли здружитися, звикнути

один до одного. Ми-це наш клас, в якому 18 буков «Я». Кожен з  нас- унікальна ,неповторна особа, єдина у своєму роді.

У виховній роботі зі своїми учнями я керуюся Конституцією України, Концепцією національно-патріотичного виховання, Основними орієнтирами виховання, Національною програмою «Діти України», Законом України «Про загальну середню освіту» та ін.

Виховні задачі:

* формування національної свідомості, любові до рідної землі, свого народу, бажання працювати задля держави;

* забезпечення духовної єдності поколінь, виховання поваги до батьків, жінки-матері, культури та історії свого народу;

* виховання духовної культури особистості, створення умов для вибору нею

своєї світоглядної позиції;

* утвердження принципів вселюдської моралі, правди, справедливості,

патріотизму, доброти, працелюбності;

* виховання поваги до Конституції України, законодавства України,

державної символіки;

*  формування глибокого усвідомлення взаємозв’язку між ідеями свободи,

правами людини та її громадянською відповідальністю;

*   розвиток індивідуальних здібностей і талантів учнів;

*     формування у дітей уміння формування міжособистісного спілкування та підготовки до життя в умовах ринкових відносин.

 

 

Основні напрями моєї виховної роботи:

Ціннісне ставлення до себе передбачає  сформованість у зростаючої особистості вміння цінувати себе як носія фізичних, духовно- душевних та соціальних сил. В рамках цього напрямку була проведена екскурсія«Здоровий спосіб життя», година спілкування «Мої права та права інших», конкурс-презентація “Світ моїх захоплень», зустріч з медичною сестрою
школи на тему «Моє здоров’я» та ін.

Ціннісне ставлення до сім’ї, родини, людей. Метою є засвоєння сімейних, родинних та суспільних цінностей: повага до батьків, сім’ї, родини; цінність здорового способу життя; ціннісне ставлення до оточуючих людей; готовність нести відповідальність за свої вчинки тощо.В цьому напрямку був проведений захід «Добра родина-славна Україна», похід «Найкращі дні для наших матерів-це ті, коли щасливі їхні діти», родинне свято «Бабусині рушники» та ін

Ціннісне ставлення до культури та мистецтва.
Намагаюсь сформувати в учнів потребу в спілкуванні з мистецтвом як з основою естетичного виховання та художнього сприйняттядійсності.

      Ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави.
Метою формування основних понять про народ, націю, суспільство, державу

суспільство,державу: почуття поваги до рідного краю, народу, мови; відчуття себе громадянином

України, шанування державних символів,Конституції України; любові до культури свого народу, його традицій, звичаїв та обрядів. В рамках цього напрямку було проведено літературно-музичну композицію « Не зорі падають із неба- зірки ідуть у небеса» , урок мужності  «Згадаймо всіх поіменно», усний журнал «Україна від козацьких часів до сьогодення», годину спілкування    «Демократичні принципи і цінності».

     Ціннісне ставлення до праці.

Під пильним моїм наглядом учні роблять перші кроки на шляху до професійного самовизначення:

* активно-позитивне ставлення до праці;

* сформованість таких якостей як цілеспрямованість,організованість,працьовитьсть та            наполегливість у подоланні труднощів

* *  значущість суспільно-корисної праці;

* * уявлення про сучасний ринок праці;

Цими кроками є участь у чергуваннні, операції “Збережи книгу”, “Збережи меблі”,прибирання та благоустрій пришкільної території.

     Ціннісне ставлення до природи.

В   иховними досягненнями цього напрямку вважаю:відповідальне ставлення до природних ресурсів і багатств;

*  ощадливе використання енергоносіїв;

–   * формування екологічної культури;

–     *навички безпечної поведінки в природі;

      * потреба в оздоровленні довкілля та участь у природоохоронній діяльності;

* навички життєдіяльності в умовах  екологічної кризи.

Учні із задоволенням беруть участь в акціях «Збережи ліс- збери макулатуру», у туристичних походах та змаганнях. Була проведена екскурсія «Ліс – не школа, а всіх учить», акція «Захистимо наших братів менших», конкурс фотографій «Природа і фантазія».

               Як і кожний класний керівник знаходжуся у постійному пошуку інноваційних концептуальних підходів до здійснення взаємодії з учнями з метою виховання свідомого громадянина своєї держави.

У становленні та розвитку учнів спираюсь на допомогу батьків. У роботі з батьками використовую колективні та індивідуальні бесіди, зустрічі за «круглим столом», тренінги. Під час проведення батьківського всеобучу знайомлю батьків з новинками педагогічної літератури з проблем родинної та батьківської педагогіки, моделюю педагогічні ситуації, які допомогли б батькам  розв’язувати родинні конфлікти, що можуть виникати під час спілкування дітей з  батьками .

 

Comments are closed.